Charakterystyka i działanie aparatów do ultradźwięków

Więcej o aparacie do ultradźwięków na http://tinyurl.com/ych2r59j

Obecnie fizjoterapeuci coraz częściej wykorzystują ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 megaherców. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu, bowiem poprawnie aplikowane ultradźwięki wywierają pozytywny wpływ na zdrowie pacjentów. Wykorzystuje się je do masażu mięśni, a wytwarzane za ich pomocą ciepło oddziałuje kojąco na zakończenia nerwowe. Z tego powodu masaż ultradźwiękami może być stosowany do zmniejszania napięcia mięśniowego, usprawnienia przepływu limfy i uśmierzania bólu. Powyższe działanie możliwe jest jednak wyłącznie z wykorzystaniem odpowiedniego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat do ultradźwięków – charakterystyka

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od blisko wieku, bazuje na 2 typach efektów: termicznych i atermicznych. Te pierwsze polegają głównie na rozgrzaniu tkanek bogatych w kolagen – stawów, wiązadeł, ścięgien czy blizn i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do dużego wysiłku bądź przy leczeniu różnego typu stanów zapalnych. Tymczasem efekty atermiczne mają zbawienne oddziaływanie na transfer płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy.

Aparat do ultradźwięków – przenośny lub stacjonarny?

Funkcjonują 2 typy aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Przenośny aparat terapii ultradźwiękowej będzie opcją idealną kierowaną do fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów względnie podejmujących ich w kilku placówkach. Jeśli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie podejmuje znaczną ilość pacjentów – głównie w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia – lepszym zakupem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Nasze dane:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]