Nie każde choroby jamy ustnej można wyleczyć tradycyjnymi sposobami. Kiedy okazują się one niewystarczające, jedynym rozwiązaniem jest zazwyczaj któraś z technik chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego musimy wybrać się na przykład w razie dużych ubytków uzębienia, konieczności umieszczenia sztucznych zębów lub mostów, uszkodzonych kości oraz schorzeń tkanek miękkich – na przykład różnego typu owrzodzeń lub nowotworów. Jakie techniki bywają jednak stosowane podczas kuracji pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego lekarza udać się, aby leczenie było były bezbolesne, a nie przytrafiły się nam przykre pomyłki?
Jak pomoże chirurg stomatolog?
Na pewno najczęściej przeprowadzanym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem są usunięcia zębów – także tych bardzo zniszczonych, wymagających otwarcia tkanek oraz dłutowania. W razie sporych ubytków lub chorych po złamaniach potrzebne okazuje się czasem odbudowanie kości – to również wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się także leczeniem różnych schorzeń w pozostałych tkankach jamy ustnej – między innymi nadmienionych przed chwilą nowotworów czy owrzodzeń – oraz odtwarzaniem chorych tkanek.
Jak wybrać chirurga stomatologa?
Jak nietrudno się domyślić, znalezienie złego chirurga stomatologa może okazać się źródłem poważnych trudności. Warto więc napisać parę słów na temat tego, czym cechuje się właściwy chirurg stomatolog i czym sugerować się przy szukaniu specjalisty. Najważniejsze jest z pewnością to, aby stosował on wyłącznie innowacyjne akcesoria i, co najważniejsze, środki przeciwbólowe. Spore znaczenie ma też nastrój w gabinecie i stosunek stomatologa do chorych – sporo mówią nam o nim opinie dotychczasowych pacjentów, a te znajdziemy na przykład w sieci lub w gronie znajomych.