Dentysta – nie ma się co bać

Pomimo wiedzy o tym, iż o zęby należy zawsze dbać, Polacy wciąż niechętnie chodzą do dentysty. Powodem zazwyczaj jest zwykły strach, który rzecz jasna obecnie jest zupełnie nieuzasadniony. Dentysta dziś stosuje bowiem nowoczesny sprzęt, zaś pacjenci nie muszą stresować się bólem. Nowoczesne rozwiązania pozwalają na wykonanie najróżniejszych trudnych zabiegów. Z jakimi problemami więc szczególnie często przychodzimy do dentysty? Które usługi cieszą się szczególną popularnością wśród chorych?

Z jakimi schorzeniami udajemy się do dentysty?

Rzadko dziś przychodzimy do dentysty z zębami, których nie sposób już zrekonstruować. Takie sytuacje niestety nadal się zdarzają, zaś ostatnim wyjściem jest wtedy ekstrakcja zęba oraz zastosowanie implantu. Szczęśliwie oczywiście większość zębów dentysta może uratować – z użyciem innowacyjnych narzędzi jest to możliwe także w razie dużych ubytków. Jakie rozwiązania to umożliwiają?

Dentysta – nowoczesne rozwiązania

Zminimalizowanie dyskomfortu w czasie zabiegów bierze się w szczególności z zastosowania innych metod borowania zębów. W miejsce zwykłych borów dentysta stosuje dziś na przykład odpowiednie żele oraz gaz. Skaler i laser to kolejne technologie, po które sięga dentysta. Natomiast kliny są wykorzystywane w szczególności do odbudowy koronek. Pozwalają na one dotarcie światła utwardzającego do niewidocznych miejsc i odseparowanie zębów.