Implantologia – rozwiąże problem z brakiem nawet jednego zęba

Implanty stomatologiczne to najlepszy sposób na zastąpienie utraconego korzenia. To świetne rozwiązanie dla osób, które straciły kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzebują pełnej protezy. Niemniej jednak implanty zębów równie dobrze sprawdzają się także w przypadku znacznych ubytków, a nawet całkowitego bezzębia. Są one znacznie wygodniejsze od protez, a jeśli stosownie się o nie zatroszczymy, bez większych problemów możemy cieszyć się nimi przez kilkanaście lat. Tak duża wytrzymałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa materiałów, które wykorzystuje się do ich produkcji. Z jakich materiałów robi się współczesne implanty stomatologiczne?

Implanty zębów – wytwarzane z tytanu

Na samym początku warto wspomnieć, że implant zęba to wyłącznie ta część, która jest wszczepiona w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Widoczny element to korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – metalu, cechującego się ogromną trwałością. Jego największą zaletą jest również fakt, że nie reaguje z żadną substancją ani nie rdzewieje – jego używanie jest więc w 100% bezpieczne dla zdrowia. Przy należycie przeprowadzonym zabiegu i zachowaniu higieny, przetrwa kilkanaście lat.

Z jakich materiałów wytwarza się korony implantów zębowych?

Spektrum materiałów, z których wykonuje się korony jest szersze. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty zębów z porcelanową koroną, do złudzenia przypominającą naturalny ząb, a ponadto nie wywołującą uczulenia. Implantologia oferuje także tańsze korony metalowe z porcelanową powłoką, która poprawia ich walory wizualne i ponadto zapobiega alergiom. Najbardziej budżetowa opcja, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one zakładane przede wszystkim w miejsce tylnych zębów.