Jak pracuje implantolog? O zakładaniu implantów zębów

Najlepszym sposobem na uzupełnienie ubytków w uzębieniu są implanty zębowe. Zdają egzamin zarówno gdy brak nam pojedynczych zębów, jak i całkowitego bezzębia. Ich największymi atutami są stosunkowo nieskomplikowania pielęgnacja oraz naturalny wygląd – implant, a tak naprawdę jego ceramiczna korona, wygląda identycznie, jak naturalny ząb. Ich zakładanie jest również mniej uciążliwe dla pacjenta niż założenie pełnej protezy lub mostu – nie ma potrzeby szlifowania sąsiednich zębów. Warto powiedzieć kilka słów o tym, jak wygląda ten proces i jakie kroki trzeba przed nim podjąć.

Implanty zębów – jak przebiega ich wstawienie?

proces wszczepienia implantów zębowych rozpoczyna się od podania pacjentowi znieczulenia. Ponadto ważne jest też właściwe nastawienie i zapanowanie nad nerwami. Następnie stomatolog wykonuje nacięcie dziąsła. Umożliwia to dotarcie do tkanki kostnej i przygotowanie w niej łoża dla implantu. W tym celu stosuje się techniki piezochirurgii oraz specjalnie dobrane wiertła. To niesłychanie skomplikowana część zabiegu – wymaga od chirurga stomatologicznego biegłości i wyczucia. Dokładność niezbędna jest również przy wszczepieniu implantu stomatologicznego w łoże. Kiedy ten będzie w planowanym miejscu, lekarz musi już tylko zszyć dziąsło pacjenta.

Implanty zębowe a leki znieczulające

Myśl o założeniu implantu zębowego rodzi u części pacjentów obawy związane z możliwym silnym bólem odczuwanym podczas zabiegu i bezpośrednio po nim. Na szczęście lęk ten jest kompletnie bezpodstawny. Współczesna implantologia korzysta z niezwykle skutecznych środków przeciwbólowych, gwarantujących pacjentowi zachowanie spokoju na fotelu stomatologicznym. Osoby wyjątkowo czuli na ból mogą ponadto skorzystać z płytkiego znieczulenia ogólnego, które całkiem usunie problem strachu przed leczeniem stomatologicznym.