Jaka metoda wybielania zębów jest najskuteczniejsza

Zdrowe i perłowe zęby to marzenie każdego. Niestety wiele negatywnych składników niszczy nasze szkliwo i powoduje, że staje się ono nieestetyczne. Nie zawsze regularne zabiegi pielęgnacyjne wystarczają. Jak przywrócić nieskazitelny uśmiech? Które metody wybielania są najskuteczniejsze?

Wybielanie zębów – lampa czy paski?

Mycie uzębienia po jedzeniu i piciu to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznym wyglądem. Cukry i inne przyczyny powodują, że nasze zęby przestają prezentować się estetycznie. Domowe zabiegi pielęgnacyjne (paski, nakładki, żele), nie zawsze są bezpieczne dla zębów i dziąseł. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna posiada szereg metod, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są teraz najczęściej wybierane? Stomatolodzy szczególnie zalecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia zauważalne efekty już po kilku sesjach. Wybielanie tą metodą jest zupełnie bezbolesne i bezpieczne dla szkliwa.

Wybielanie zębów nawet o 14 odcieni

Jak przebiega wybielanie zębów metodą BEYOND? Najpierw trzeba sprawdzić czy w jamie ustnej nie ma ubytków. Następnie przy pomocy specjalnego wzornika określa się odcień zębów przed zabiegiem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, stomatolog przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Istotny jest także dobór właściwego PH żelu. Środek naświetlany jest przy pomocy lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny efektywnie redukując przebarwienia. Zabieg BEYOND rozjaśnia zęby nawet o 14 tonów, efekty są zatem niesamowite i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez przynajmniej ok. 7 dni. Osobom, które z jakichś przyczyn nie mogą stosować lampy BEYOND poleca się wybielanie zębów za pomocą lampy LED.