Korona porcelanowa – dlaczego warto?

Kiedyś uszkodzenie zęba wymuszało korzystanie z protezy czy nie zawsze ładnych koron zrobionych ze złota. Dziś na szczęście protetyka uczyniła ogromny progres, a pacjenci, którzy z rozmaitych przyczyn utracili zęby nie są skazani na to, by decydować się na opisane techniki. Od dekady wielkim zainteresowaniem cieszą się wszak korony porcelanowe, ponieważ przywodzą na myśl naturalne uzębienie, a przy tym są wygodniejsze niż sztuczne szczęki, wytrzymałe na pęknięcia, działanie kwasów i wiele potencjalnych zagrożeń. Kiedy więc powinniśmy zdecydować się na założenie korony porcelanowej? Jakie rodzaje koron wykonują stomatolodzy? Komu to zlecić, by uniknąć ewentualnych trudności?

Założenie korony porcelanowej

Korona porcelanowa bywa założona na pozostałości ukruszonego zęba lub implancie włożonym w szczękę. Na wspomniany w pierwszej kolejności typ korony decydują się zazwyczaj chorzy z ułamanymi zębami bądź zmagający się z poważną erozją miazgi. Należy jednak wiedzieć, że korona porcelanowa musi być wykonana na zębie, który jest wyleczony endodontycznie. Kolejny rodzaj korony porcelanowej bywa stosowany u pacjentów po wyrwaniu chorego zęba, a zatem powinien być zakładany tak na implancie metalowym, jak i ceramicznym.

Jak uniknąć niespodzianek przy wykonywaniu korony porcelanowej?

Korona porcelanowa, jak już napisaliśmy, jest naprawdę wytrzymała. By jednak móc skorzystać z jej zalet, należy wybrać dentystę, który ją odpowiednio założy. Wydaje się to proste, ale w internecie znajdziemy setki komentarzy rozczarowanych klientów. Jak zatem ustrzec się niemiłych niespodzianek? Przede wszystkim dowiedzmy się, co o konkretnym lekarzu myślą dotychczasowi klienci. Oprócz tego warto sprawdzić również, jakie narzędzia wykorzystywane są w danym gabinecie stomatologicznym – dostępność innowacyjnych narzędzi zapewnia bezbolesny zabieg i dużą odporność korony porcelanowej.