Lasery wysokoenergetyczne – głęboka penetracja tkanek

Więcej na temat laser wysokoenergetyczny cena na https://www.bardomed.pl/35-aparaty-do-laseroterapii-wysokoenergetycznej

Laseroterapia wysokoenergetyczna to technika wykorzystująca silnie skoncentrowaną wiązkę światła podczerwonego. Po przystawieniu do skóry chorego specjalnej sondy połączonej z aparatem, przenika ona wgłąb tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś blokuje receptory bólowe i pobudza zakończenia nerwowe. To przekłada się na redukcję odczuwania bólu, a także usprawnia krążenie, czego efektem jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, że ta technika leczenia zyskuje coraz większą popularność.

Laser wysokoenergetyczny – co nim leczymy?

Laser wysokoenergetyczny można użyć do leczenia prawie każdej części ciała. Nierzadko jest stosowany przez personel opiekujący się zawodowymi sportowcami – świetnie nada się jako środek redukujący uczucie bólu po treningach oraz leczący skutki kontuzji takie jak: stłuczenia, naderwania wiązadeł czy achillodynia. Poza zastosowaniem w sporcie, lasery wysokoenergetyczne są także używane m.in. w leczeniu lumbago, ostrogi piętowej, zapalenia stawów oraz rozmaitego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny jest też przydatny w gabinetach kosmetycznych, dermatologicznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – sondy skanerowe i prysznicowe

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są emitowane przez specjalne aparaty. Do tych urządzeń dołącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do zmienionych chorobowo miejsc na ciele pacjenta. Same sondy mogą mieć różnorodną konstrukcję i, co za tym idzie, inny sposób emisji lasera. Rozróżnia się m.in. sondy punktowe, prysznicowe, a także skanerowe wysyłające światło ze spektrum czerwonego lub podczerwone.

Nasze dane:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]