Leczenie kanałowe, chociaż w wielu czytelników wzbudza strach, naprawdę jest aktualnie zabiegiem nieprzysparzającym bólu. Jest to rezultatem zastosowania nowoczesnych leków przeciwbólowych, a te powodują, iż pacjent nie czuje bólu nawet podczas terapii dużych uszkodzeń. Po oczyszczeniu kanałów zęba i ich zatruciu, ząb zostaje uzupełniony – dla większości pacjentów oznacza to kres leczenia. Zdarza się jednak, że po pewnym czasie kanał znów się uszkadza – jedynym wyjściem w takich przypadkach będzie ponowne leczenie kanałowe pod mikroskopem. Czemu jego zastosowanie jest wtedy niezbędne? Jak wybrać dentystę do wykonania takiej terapii?
Leczenie kanałowe pod mikroskopem – jak wygląda?
W razie wtórnego leczenia kanałowego niezbędne jest zazwyczaj wykorzystanie mikroskopu. Rozwiązanie to jest także zalecane, jeśli kanały zęba nie są proste albo jego anatomia jest specyficzna z odmiennych powodów. Co istotne, leczenie kanałowe pod mikroskopem nie różni się od tradycyjnego terapii – bywa dziś całkowicie pozbawione dyskomfortu, zaś odpowiedni mikroskop wisi nad głową chorego, nie sprawiając żadnego dyskomfortu. Ceny leczenia kanałowego pod mikroskopem uzależnione są od stopnia uszkodzeń i numeru zęba.
Kto wykona leczenie kanałowe pod mikroskopem?
Leczenie kanałowe pod mikroskopem da oczekiwane skutki oraz nie będzie nieprzyjemne tylko wtedy, gdy wybierzemy właściwego dentystę. Najważniejsze są jego umiejętności oraz doświadczenie, o których świadczą między innymi zdobyte dyplomy. Warto również sprawdzić, co o konkretnym lekarzu piszą poprzedni pacjenci – ich komentarze bez trudu znajdziemy w internecie. Przy wyborze lekarza wykonującego leczenie kanałowe pod mikroskopem nie należy zaś kierować się kosztami – wszak stawką jest nasze zdrowie.