Leczenie raka jelita

Nowotwór jelita należy do najbardziej niebezpiecznych schorzeń tego rodzaju. Wśród najczęstszych powodów jego wystąpienia podaje się czynniki genetyczne, złe odżywianie, nałóg tytoniowy i za małą ilość aktywności fizycznej. Głównie pojawia się u ludzi w starszym wieku, ale coraz częściej diagnozuje się go również u młodszych pacjentów. Jak go rozpoznać? Na czym polega leczenie raka jelita?

Leczenie raka jelita i znamiona choroby

Objawy raka jelita to przede wszystkim krwawienia z odbytu, wzdęty brzuch i brak łaknienia. Znamionami opisywanego schorzenia są też gwałtowna utrata wagi, gorączka i zmiana cyklu defekacji. Stuprocentową pewność może przynieść pacjentowi tylko endoskopia i badanie próbki kału.

Chemioterapia w leczeniu raka jelita

Chemioterapia wybierana jest przede wszystkim w końcowej fazie choroby. Techniki tego typu używane są aby przedłużyć życie chorego oraz zminimalizować związany z chorobą ból. Warto wiedzieć, że leczenie raka jelita środkami chemicznymi jest dla chorego dość dokuczliwe.

Curieterapia w leczeniu raka jelita

Jeśli chodzi o leczenie raka jelita, curieterapia to najczęściej stosowana metoda. W pierwszej fazie nowotworu bardzo dobrze rokuje i skutecznie zapobiega rozwojowi raka. Podczas radioterapii wspomagająco używane są odpowiednie leki.

Leczenie raka jelita poprzez wycięcie chorych tkanek

Chirurgiczne leczenie raka jelita rozpoczęte we wczesnej fazie pozwala z nadzieją patrzeć w przyszłość. Obejmuje usunięciu zmian razem z przylegającą do nich tkanką. Kiedy nie doszło do tej pory do przerzutów, pacjent zwykle po operacji prędko wraca do zdrowia.