Marzysz o pięknym uśmiechu? Zdecyduj się na implanty zębów

Każdy marzy o białym uśmiechu. Jak się jednak okazuje, nie wszyscy są obdarzeni pięknymi zębami. Bardzo dużo osób zmaga się z paradontozą, czyli schorzeniem prowadzącym do straty zębów. Do tego doliczyć trzeba wady zgryzu, przebarwienia oraz innego rodzaju niedoskonałości. Szczęśliwie obecnie każdy ma możliwość cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem – wystarczy tylko wybrać implanty zębów.

Czym są implanty zębów?

Implant zęba to po prostu sztuczny korzeń, który wszczepia się w kość . Aktualnie wykorzystywane implanty robi się z tytanu. Posiadają one rozmiar rzeczywistego korzenia, który jest usuwany przed zabiegiem. Następnie na trzonie implantu mocuje się potem koronę, czyli sztuczny ząb. Na ten moment za standardowe uważa się implanty o długości dziesięciu milimetrów. Istnieje również możliwość umieszczenia implantu o mniejszym rozmiarze – o długości tylko 6 mm. Implanty wyglądają niczym naturalne zęby, co bez wątpienia stanowi ich wielką zaletę. Dzięki temu osoba, która z jakiegoś powodu utraciła własne zęby, może znowu pochwalić się kompletnym oraz pięknie prezentującym się uśmiechem.

Implanty zębów – wprawny stomatolog to podstawa

Decydując się na założenie implantów, powinno się przede wszystkim mieć na uwadze swoje bezpieczeństwo. Dlatego zaleca się, by zabieg ten przeprowadzany był jedynie przez wykwalifikowanego lekarza dentystę, który posiada rozległą wiedzę praktyczną i teoretyczną. Dzięki temu jesteśmy pewni, że implant zostanie odpowiednio dobrany, a w następnej kolejności w sposób prawidłowy wszczepiony w kości. Warto pamiętać, że procedura wszczepienia implantów zębów to zabieg, który z założenia wykonuje się tylko raz w życiu – implanty raczej nie wymagają wymiany. Z uwagi na wykorzystywany surowiec są one również doskonale znoszone przez ludzki organizm. Tytan nie wywołuje alergii, na skutek czego implanty można wykorzystywać też u alergików.