Objawy alergii – kiedy iść do lekarza?

więcej o objawach alergii na stronie www.mojealergie.pl/category/abc-alergii/typowe-objawy-alergii-abc-alergii/ »

Alergia dotyczy średnio jednej trzeciej społeczeństwa. Zwykle ta choroba nie zagraża zdrowiu, jednak w najcięższych przypadkach może pojawić się takie ryzyko. Niezależnie od tego, uczulenie może bardzo skomplikować normalne funkcjonowanie – piekące oczy czy swędząca skóra nie dają skupić się także na najprostszych czynnościach. Chcąc efektywnie poradzić sobie z alergią, należy właściwie ją zdiagnozować. Sporo informacji dotyczących uczuleń znajdziemy w sieci – działają wszak fora przeznaczone dla alergików.

Objawy alergii pokarmowej

Źródłem alergii często okazuje się zjedzenie określonych pokarmów. Wśród składników, jakie są w stanie powodować uczulenia, wymienić należy w szczególności białka, migdały oraz ryby – po ich zjedzeniu objawy alergii występują bardzo prędko. Nieco później pojawiają się objawy alergii na pozostałe substancje – na przykład soję lub gluten. Nie można oprócz tego zapominać, iż alergie mogą wywoływać najróżniejsze medykamenty. Uczulenia pokarmowe objawiają się przede wszystkim wymiotami, swędzeniem skóry, zawrotami głowy i osłabieniem organizmu. Po ich pojawieniu się musimy jak najszybciej udać się do lekarza.

Objawy alergii – nieżyt nosa

Kolejny częsty typ alergii to te wywołane przez sierść zwierząt oraz kurz. Łatwo rozpoznać je dzięki nieżytowi nosa, który pojawia się prawie we wszystkich sytuacjach. Często pojawiają się też takie objawy alergii jak świąd gardła, kaszel czy łzawienie spojówek. Po ich zauważeniu należy koniecznie udać się do specjalisty – on zarekomenduje właściwe leki.

Portal MojeAlergie.pl