Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – oddychaj swobodnie

Rzadko zdarza się ktoś, kto nie znosi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To uczucie orzeźwienia wytwarzają jony ujemne, które powstają się m.in. w rezultacie naturalnego ruchu powietrza i wody, wyładowań elektrycznych, a też są uwalniane przez rośliny. Ujemne jony tlenu neutralizują niemiłe zapachy, oczyszczają powietrze oraz mają korzystny wpływ na nasze środowisko i zdrowie.

Jonizator powietrza – skąd bierze się jonizacja??

Jonizacja może nastąpić na skutek emitowania ogromnej ilości ciepła, wpływu intensywnego pola magnetycznego bądź wyładowania elektrycznego. Dzisiaj większość z nas przebywa w sąsiedztwie dziesiątek urządzeń, jak komputery, kopiarki czy ekrany, które wysyłają pole magnetyczne i dodatnio jonizują powietrze. Zdrowe aniony, czyli jony o ładunku ujemnym, powstają przez przyłączanie się jednego lub więcej elektronów do cząsteczek neutralnych. Na nieszczęście ich ilość w powietrzu na obszarach mocno uprzemysłowionych z roku na rok jest coraz mniejsza. Dlatego żeby na powrót odczuć orzeźwiającą i czystą atmosferę w domu, trzeba skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – czy warto?

Proces jonizacji wykorzystywany jest głównie w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pomaga wyłapać dym z papierosów, niebezpieczne bakterie i wirusy czy pyły zawieszone PM2.5 i 10. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu świeżość i czystość, umożliwiając nam odpowiedniejszy relaks i oddychanie pełną piersią. Mając na uwadze fakt, iż ujemna jonizacja powietrza niweluje poczucie permanentnego znużenia i podnosi ogólną wydajność fizyczną organizmu, zaleca się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w szpitalach, urzędach, placówkach oświaty czy biurach, czyli tam, gdzie ważne jest skupienie się na realizowanych zadaniach.