Pierwsza pomoc – szkolenia

Coraz więcej firm proponuje prowadzenie kursów z zakresu pierwszej pomocy. Różnią się między sobą ceną i metodami nauczania. Z tego powodu warto dowiedzieć się wcześniej, na co zwrócić uwagę przy ich wybieraniu.

Szkolenia z pierwszej pomocy – dla kogo?

Kurs z pierwszej pomocy to kurs, który przyda się każdemu. Nie wszyscy musimy umieć grać na skrzypcach albo mówić po włosku, jednak każdy powinien być w stanie udzielić pomocy innym w sytuacji zagrożenia. Bez względu na płeć należy wiedzieć, jak unieruchomić zwichniętą rękę albo jak przeprowadzić resuscytację. Świadkiem niebezpiecznego zdarzenia możemy być zawsze: w drodze do pracy, na wyjeździe, na uczelni. Szczególnie ważne jest, byw kursie pierwszej pomocy wzięli udział nauczyciele, a także pracownicy administracji państwowej.

Szkolenia z pierwszej pomocy – ile to kosztuje?

Cena kursu pierwszej pomocy jest zależnazależy od jego długości oraz liczby partcypantów. Im więcej zajęć oraz uczestników, tym koszt na 1 osobę jest mniejszy. Pamiętajmy jednak, że im mniej uczestników, tym więcej wyniesiemy z praktycznej części zajęć. Na zniżki możemy liczyć w przypadku kursu dla kilkudziesięciu osób. Ponadto, w Internecie znajdują się też kursy otwarte – dla bardzo dużych grup. Nie musimy organizować szkolenia i zbierać grupy – wystarczy zapisać się na wybrany kurs.