Proteza czy implantologia? Co wybrać?

Niegdyś osoby, które z rozmaitych powodów straciły uzębienie, skazane były na to, by używać protez. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie, gdyż protezy potrzebują czasochłonnej pielęgnacji, zaś ich noszenie nie jest bardzo komfortowe. Dlatego tak sporym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które okazują się zdecydowanie bardziej komfortowe, ale również mają sporo innych zalet. Implantologia wszak umożliwia wypracowanie trwałych efektów, minimalizując do zera ryzyko poluzowania implantu. Dobrze więc napisać parę zdań na temat tego, jak wygląda operacja wszczepienia implantów zębów, jakie rodzaje są wykorzystywane przez dentystów implantologów i jak wyszukać lekarza, który wszczepi nam implanty zębów.

Współczesne metody implantologii

Obecnie implantologia stosuje 2 rodzaje implantów – najpopularniejsze o długości 1 cm oraz trochę krótsze, a więc 6 milimetrów. Implant wykonany z odpowiedniego rodzaju tytanu jest wkręcany w przyzębiu pacjenta, a organizm pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nanotechnologia natomiast pozwala na znaczące skrócenie okresu dochodzenia do siebie – chory nie odczuwa jakichkolwiek bólów już po trzech miesiącach. Do tego czasu powinien wykorzystywać chłodne kompresy, zaś od razu po zabiegu – wystrzegać się napojów zawierających alkohol, palenia tytoniu oraz bardzo ciepłych potraw. Istotne będzie również wykorzystywanie specjalnych płukanek, które zwalczają ból oraz obrzęk.

Skuteczna oraz bezbolesna implantologia

Implantologia wywiera duży wpływ na komfort życia pacjentów – z tego powodu bardzo istotne jest to, aby wybrać właściwego stomatologia. Jak jednak ustrzec się niemiłych pomyłek oraz problemów zdrowotnych? Dobrze zrobimy zlecając wykonanie implantów zębowych dentyście ze sporym doświadczeniem oraz korzystnymi opiniami poprzednich pacjentów. Gdzie je wyszukać? Przede wszystkim w sieci. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę lokalizacji gabinetu stomatologicznego na pewno znajdziemy istotne wskazówki.