Sposoby na alergie

http://www.mojealergie.pl/

Alergie dają o sobie znać w zróżnicowany sposób. Najczęstsze objawy to po prostu reakcja obronna organizmu na patogenne czynniki. Jak dzielimy alergeny i czy mamy szansę wygrać tę wojnę?

Alergie – co je wywołuje?

W naturze występuje ogromna ilość alergenów. Dużo chorób powodują jednak także składniki dodawane w pożywieniu i tworzywa sztuczne. Alergie klasyfikujemy na 3 najważniejsze odmiany – pokarmową, tzw. aero alergię i kontaktową. Wiele substancji może spowodować negatywne objawy, jednak szkodliwe właściwości posiadają zazwyczaj pyłki topoli, pokrzywy, kurz, gluten i kosmetyki. Chory może odczuwać obrzmienie śluzówek, cierpieć na nieżyt nosa, mieć trudności z oddychaniem. Alergii nie należy ignorować, bowiem systematyczne przebywanie w środowisku zdominowanym przez np. roztocza może spowodować nawet choroby onkologiczne.

Alergia – znajdź dobrego lekarza

Alergia może bardzo utrudniać codzienne życie. Alergicy muszą więc dobrze dobierać produkty do jedzenia, unikać sierści kotów, a mikroklimat w mieszkaniu mieć utrzymany na zdrowym poziomie. Kluczowe znaczenie mają leki, wystrzeganie się substancji uczulających oraz specjalne iniekcje. Dokładne zalecenia jak przezwyciężyć alergię można uzyskać u lekarza oraz na profesjonalnych serwisach, które promują holistyczne podejście do tematu. Nie zapominajmy, że nowe nawyki żywieniowe i wykluczenie pewnych substancji owocuje istotną poprawą stanu zdrowia alergików.

Portal MojeAlergie.pl