Terapia małżeńska – pomoc w partnerskich trudnościach

Nie trać nadziei! Specjalistę od terapii małżeńskiej UK poznasz na psychoterapia-uk.pl

Każde małżeństwo może popaść w najróżniejsze kryzysy. Na szczęście dzisiaj można się z nimi uporać bardzo sprawnie. Świetnym rozwiązaniem jest terapia małżeńska przeprowadzana przez doświadczonego i wykwalifikowanego terapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich sytuacjach okaże się pomocna?

Do psychoterapeuty przychodzą pary borykające się z najróżniejszymi kłopotami. Terapeuta pomaga pokonać kryzysy powiązane z niedochowaniem wierności jednego z małżonków, a także udzieli pomocy w przypadku uzależnienia, chociaż w takich sytuacjach często potrzebne będzie też specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog udzieli wsparcia w okresie choroby partnerów czy członków ich rodzin. Jest nieoceniony w momencie, kiedy pomiędzy małżonkami rodzą się konflikty, których nie są w stanie rozwiązać sami. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomaga również pokonać problemy oraz usprawnić partnerstwo. Poprawie ulega zdolność porozumiewania się między partnerami – dzięku temu ich związek ewoluuje, a nie tkwi w miejscu. Terapeuta pomaga zrozumieć małżonkom jakie mają oczekiwania oraz potrzeby. Zwraca on uwagę na to, że małżeństwo to nie tylko czerpanie korzyści, ale także dawanie czegoś od siebie. Dzięki psychoterapeucie możliwe jest zidentyfikowanie przyczyn , które leżą u podłoża partnerskich kłopotów. Małżeństwo, które przeszło terapię małżeńską zdobyło wiedzę niezbędną do tego, żeby doskonale pokonywać problemy w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszkamy na Wyspach Brytyjskich?

Polska emigracja, która trafiła do Wielkiej Brytanii spowodowała, że dzisiaj bez trudu można spotkać polskiego psychologa też na terenie Zjednoczonego Królestwa. Posługiwanie się językiem polskim ułatwia terapię oraz podnosi komfort pary, która zdecydowała się na wsparcie specjalisty. Również na emigracji można zawalczyć o własne małżeństwo, które nierzadko właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna zmagać się z najróżniejszymi kłopotami. Należy pamiętać, że terapia to nie coś, czego trzeba się wstydzić, a na skutek niej partnerstwo jest w stanie wkroczyć na całkiem nowe tory. Rozstanie to zawsze ostateczne wyjście.

Nasze dane:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339