Terapia par lekarstwem na nieporozumienie w związku

Nie trać wiary! Specjalistów od terapii par UK znajdziesz na psychoterapia-uk.pl

Kryzysy przytrafiają się we wszystkich parach. Część z nich nie stanowi niebezpieczeństwa, a po dojściu do tego, co było źródłem kłótni, partnerzy samodzielnie rozwiązują trudności. Zdarza się niestety, że przyczyny okazują się bardzo istotne – między innymi niewierność jednego z partnerów, zatajanie prawdy lub kłopoty natury seksualnej. W podobnych przypadkach wyjście z kryzysu samodzielnie może być nieosiągalne. Niegdyś najczęściej skutkowało to zakończeniem związku, na szczęście dziś istnieją sposoby, z którymi możemy zażegnać każdy kryzys. W jakich przypadkach zatem terapia par jest rzeczywiście niezbędna? Jak wygląda? Jak do niej podejść, by dała dobre skutki?

Powody dla podjęcia terapii par

Pary w kryzysie zazwyczaj proszą o poradę wtedy, gdy nie są w stanie zrozumieć nawyków drugiej strony. Zwykle nie spędzają wolnych chwil ze współmałżonkiem, zamiast tego wychodzą na przykład z przyjaciółmi. Małżonkowie rozpoczynający terapię par często zauważają, że nie znajdują tematów do dyskusji, gdyż ich zainteresowania są inne od zainteresowań drugiej strony. Terapia par jest również wskazana wówczas, kiedy któryś z małżonków jest winny niewierności małżeńskiej – w takich sytuacjach jest ona jednak najcięższa. Powodem sporych zgrzytów w kontaktach między małżonkami okazują się także zatajane dysfunkcje seksualne, gdyż pary zazwyczaj nie umieją rozmawiać na ten temat bez odczuwania wstydu.

Terapia par – czego oczekiwać?

Ideą terapii par jest odszukanie źródeł problemów w związku i ich zlikwidowanie. Dlatego najważniejszymi częściami terapii są dyskusje między małżonkami – nie mogą to być jednak wyrzuty w gabinecie psychologa, a rzeczowe rozmowy umożliwiające dotarcie do przyczyn kryzysu. Terapia par zazwyczaj zakłada również mediację, bo ta pozwala na zażegnanie większości kłótni. Należy nadmienić również o tym, iż terapia par oczekiwane skutki przynosi tylko wtedy, gdy zgody chcą oboje partnerzy – dlatego ważnym elementem bywa praca nad polepszeniem komunikacji.

Nasze dane:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339