Zabawa z pożytecznym od najmłodszych lat – nauka pływania dla dzieci

Rodzice chcą dla swojego dziecka wszystkiego co najlepsze, dlatego dobrze jest rozpocząć wspomaganie rozwoju niemowlęcia jak najwcześniej. Rewelacyjnie ten cel spełnia pływanie. Z tego powodu nauka pływania dla niemowląt cieszy się ogromną popularnością. Ale czy daje to jakieś korzyści? Od kiedy można z dzieckiem zacząć uczęszczać? Udzielimy odpowiedzi na te zagadnienia.

Nauka pływania dla niemowląt – kiedy ją zacząć?

Naukę pływania dla dzieci, której oferty znajdziemy bez problemów w większości wielkich miejscowości takich, jak Kraków, Gdańsk czy Poznań, można zacząć już od trzeciego miesiąca życia dziecka. Niezbędne jest jednak uprzednie zasięgnięcie porady pediatry, który musi potwierdzić, że w przypadku danego pociechy nie mają miejsca żadne przeciwwskazania. Nauka pływania stanowi nie tylko rewelacyjną zabawę dla niemowlaka, ale też stymuluje jego poprawny rozwój. Ćwiczenia na basenie wpływają pozytywnie na układ oddechowy i układ krążenia, rozbudowują też układ mięśniowy i uczą maluchy świadomości własnego ciała. Skutecznie odciążają też układ kostno-stawowy, co później ma dużą wagę podczas nauki raczkowania i chodzenia. Dodatkowo pływanie rozwija spostrzegawczość oraz celowość ruchów, gdyż w trakcie zajęć prowadzone są najróżniejsze zabawy, które korzystnie wpływają na koordynację oko-ręka. Może to być na przykład chwytanie zabawki , która unosi się na powierzchni wody. Zajęcia odbywające się w grupie równolatków to także korzystny wpływ na rozwój społeczny i emocjonalny pociechy. Z kolei aktywna zabawa z rodzicami daje poczucie bezpieczeństwa, pomaga budować zaufanie oraz zacieśnia więź emocjonalną.

Nauka pływania dla niemowląt – potrzebny wykwalifikowany instruktor

Nauka pływania dla niemowląt będzie naprawdę efektywna i bezpieczne tylko wówczas, gdy będzie prowadzona pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Konieczne jest posiadanie przez nich odpowiednich certyfikatów w zakresie prowadzenia warsztatów ruchowych z dziećmi.