Wizyty domowe to kompleksowa usługa medyczna przeznaczona dla obłożnie chorych. Doktorzy przyjeżdżają do pacjentów, którzy cierpią na przewlekłe choroby i samodzielnie nie są w stanie przybyć do placówki medycznej. Sprawdźmy w takim razie jakie dolegliwości można zdiagnozować w trakcie wizyty domowej i jakie zabiegi się wówczas wykonuje.
Wizyty domowe – interniści
Lekarze rodzinni, pediatrzy – oni zazwyczaj wykonują wizyty rodzinne. O konieczności wizyty domowej decyduje w pierwszej kolejności stan zdrowia chorego – zazwyczaj są to obłożnie chorzy, dla których wizyta w przychodni zagrażałaby zdrowiu. W warunkach domowych można wykryć bardzo wiele poważnych chorób, takich jak tachykardię, zapalenie płuc oraz problemy geriatryczne. Wymianą opatrunków i czuwaniem nad samopoczuciem zajmują się doświadczone pielęgniarki, które także odwiedzają chorych. Wizyty domowe to również świetna alternatywa dla osób o osłabionej odporności, którzy nie chcą ryzykować wizytą w przychodni pełnej wirusów.
Wizyty domowe – leczenie odleżyn
Jakie badania możemy wykonać w trakcie wizyty domowej? Od podstawowych jak na przykład sprawdzenie pulsu, weryfikacji odruchów, aż do bardziej skomplikowanych. Internista może nawet rozpocząć leczenie odleżyn, przeprowadzić holtera ciśnieniowego, podłączyć kroplówkę oraz przeprowadzić spirometrię. Do tego internista może wypełnić zaświadczenie o opiece nad dzieckiem. Wizyty domowe to usługi kompleksowe, które wymiernie poprawiają stan zdrowia chorych. Zwróćmy uwagę na, żeby przed wizytą przygotować dokumenty o stanie zdrowia, tj. informacje z przychodni czy prześwietlenia, ponieważ pozwoli to na szybkie ustalenie choroby i zastosowanie odpowiedniego leczenia. Przed wizytą należy też poinformować specjalistę o chorobach kardiologicznych, bo niektóre badania wymagają przywiezienia specjalistycznego sprzętu medycznego.