Foremki do pierników

Nikt z nas nie wyobraża sobie zapewne świąt Bożego Narodzenia bez wypieku pierników. Tuż przed świętami zaczyna się zakupowy szał, zaopatrujemy się nie tylko w upominki dla rodziny, ale i foremki do pierniczków i ciasteczek.

Foremki do ciastek – jakie kupić?

Ostatnimi czasy serca Polek zawojowały cupcake. Na pikantnie, na słodko, z nadzieniem, bez – są bardzo szybkie w przygotowaniu i bardzo smaczne. Do wypieku cupcakeów coraz częściej wykorzystuje się silikonowe foremki. Silikonowe foremki do ciast i babeczek nęcą kolorystyką i oryginalnymi kształtami. Są trwałe, niewymagające w pielęgnacji, odporne na wysokie i niskie temperatury. Nie chłoną zapachów i same są bezwonne. Dodatkowo silikonowe foremki do ciastek są giętkie można je zwijać, zginać, odrobinę się rozciągają, po czym zawsze wracają do pierwotnej formy. Dzięki elastyczności, można je w łatwy sposób przechowywać.

Metalowe foremki do pierniczków ciągle niezastąpione w okresie świątecznym

O ile silikonowe foremki do ciast z powodzeniem wypierają z kuchni wiekowe, metalowe „blachy”, o tyle trudno sobie wyobrazić świąteczne przygotowania bez metalowych foremek do pierniczków. Różnorodne w formach, precyzyjne i łatwe w użyciu, są nieodzownym przyborem kuchennym dla wielu Polek. Metalowe foremki do pierniczków są ogólnie osiągalne i tanie – kosztują nie drogo ok. 3 zł za sztukę. Zwłaszcza w czasie przed świętami Bożego Narodzenia niepodzielnie królują w kuchni .