Warsztaty kulinarne dla dzieci – dlaczego warto?

Jesteś zainteresowany aktualną ofertą warsztatów kulinarnych dla dzieci? Nie czekaj! Skieruj się na warsztatqulinarny.pl/szkolenia/warsztaty-kulinarne-dla-dzieci/

Dzieci kochają brać udział w kuchni – wybierać i przynosić składniki czy przystrajać ciastka. Chciałabyś rozwijać zapał kulinarny Twojej pociechy? Poznaj kursy gotowania dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, czego uczą takie lekcje.

Zalety kursu gotowania dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą uczestniczyć pociechy w wieku od 6-10 lat. W czasie kursu dzieci uczą się niezależności oraz kształtują swoją pomysłowość i co istotne – nabywają praktyczne umiejętności. A równocześnie kapitalnie się bawią. Komponowanie niecodziennych smaków, nauka smacznych przepisów oraz wybieranie oraz mieszanie ingredientów – to wszystko sprawia, iż dzieci chętnie gotują i stają się bardziej świadome w kuchni. Dzieci zapoznają się też z zasadami, jakich należy przestrzegać w kuchni, co niewątpliwie podnosi ich bezpieczeństwo w czasie kucharzenia. W warsztatach mogą także asystować rodzice, jest to zatem doskonała okazja do spędzenia czasu wspólnie z dzieckiem. Rodzice mogą przypatrywać się kulinarnym osiągnięciom swoich dzieci, a potem spróbować tego, co udało się stworzyć.

Warsztaty kulinarne dla dzieci z zawodowym szefem kuchni

Warsztaty organizowane są w Krakowie i trwają 3 godziny. W trakcie warsztatów dzieci szykują deser i danie główne. Młodzi wielbiciele sztuki gotowania mogą wybrać przysmaki kuchni włoskiej – podjąć się pieczenia aromatycznej, przystrojonej świeżymi składnikami tradycyjnej pizzy, albo ugotować pyszny makaron na słono lub słodko. W czasie warsztatów grupa przygotowuje również smaczny deser – mus z mascarpone oraz lodami truskawkowymi. Lekcja powiązana z zabawą to wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu, a własnoręczne szykowanie ulubionych posiłków daje pociechom sporo szczęścia. Nawet najbardziej niesforne dziecko będzie z zaangażowaniem oddawało się ozdabianiu tortu bądź pieczeniu smacznej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci nadzoruje wykwalifikowany szef kuchni, który ma wieloletnią praktykę oraz bardzo dobry kontakt z maluchami.

Nasze dane:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]